Kablo Gruplama

kablo-gruplama-7850.jpg

Kablo Gruplama

Elektrik elektronik sektöründe hemen her alanda ihtiyaç duyulan kabloların imalat aşamasından sonra uygun ölçülere ayrılması kablo gruplaması adını alır. Birbirlerine uygun ölçülerde kesilmiş olan kabloların sırasıyla uç açma, terminal çakma, soket takma, bantlama ve test işlemlerinden geçmesi kabloların gruplanmasına kullanıma hazır hale geldiğini göstermektedir.

Enerji ve telekomünikasyon dünyasında önemli bir yere sahip olan kablolar imalatı ile birlikte uygun ölçülere getirilerek özel teknolojik cihazlarda kesilmekte ve profesyonel kişilerce gruplama aşamalarından geçmektedir.

Teknolojik gelişmelerle birlikte iş sağlığı ve güvenliği sağlanan ortamlarda aşamalardan geçerek yapılan kablo gruplama pek çok sektörde kullanıma hazır hale gelen kabloların imalat aşamasından sonra gerekli işlemlerinin yapılmasıyla satışa sunulmasına imkan tanımaktadır. İmal edilen kabloları ölçülerine uygun olarak kesmek, kesilen kablolarda uç açma ve lehimleme işlemlerini yapmak gruplamanın ilk aşamalarındandır.

Devamında ise kabloların uçlarına terminal çakma işlemi gerçekleştirilir. Ölçülerin alınması ve gruplanmaya hazır hale gelen kablolar için tüm aşamalar sonrası soket takma ve bantlama işlemi yapılır. Son aşama olarak kabloların çalışıp çalışmadığı konusunda kontrolü ile teste tabi tutulması kablo gruplama işinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Profesyonel işçilik ve kaliteli kablolar ile satışa hazır hale gelen ürünler satış birimlerine güvenle gönderilebilmektedir. Güvenlik tedbirlerinin de ön planda tutulduğu, teknolojik makine ve konusunda uzman kişilerce gruplama işlemi kablo sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. 

CEKA TEKLİF FORMU

HATA!
GÖNDERİLDİ
whiteLogo